Strathisla

Strathisla

Whisky z najkrajšej pálenice Škótskej vysočiny

Pálenica Strathisla leží v malebnom škótskom regióne Highlands, na okraji Keithu blízko riečky Isla, od ktorej sa odvodzuje aj jej meno. Už v 13. storočí tu mnísi varili pivo a používali tú istú tvrdú vodu, ktorá je priam výnimočne čistá. Whisky sa tu začala vyrábať v roku 1786, a po rôznych udalostiach, ktoré takmer viedli k jej zániku, sa v modernej dobe stala majiteľom pálenice firma Chivas Brothers, ktorá z nej spravila svoju koncernovú pálenicu číslo jedna a s veľkou pozornosťou a láskou sa o ňu stará. Táto tradičná jednosladová whisky je srdcom Chivas Regal 12 YO.

Strathisla 12 YO
Dvanásťročná Strathisla je najlepším príkladom charakteristickej škótskej jednosladovej whisky, ktorými je región Speyside preslávený. Obľúbená whisky blenderov, ako aj medzi znalcami jednosladoviek oplýva vôňou, ktorá je bohatá a ovocná, s komplexným zoskupením aróm pripomínajúcich seno, vyvážených suchou dubovosťou. Chuť je plná, ovocná, so senu podobnými príchuťami, medovo čokoládová, so zjemňujúcou orieškovou sladkosťou, v závere bohatá a jemná.

Pre vstup na túto stránku musíte mať minimálne 18 rokov

V našej spoločnosti dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholu - viac na www.pisrozumom.sk, a preto používateľmi našich stránok môžu byť len osoby staršie ako 18 rokov.

Prosíme uveďte Váš VEK, ďakujeme.