ABSOLUT INVITE The Team Edition 2017

Absolut Invite Team Edition sa od iných súťaží líši najmä tým, že bartenderi nepracujú sólo, ale vo dvojiciach, čo súťaži výrazne zvyšuje energiu, prináša skvelú atmosféru a umožňuje zúčastneným porovnať svoje zručnosti v naozaj zaujímavej konkurencii. V neposlednom rade vyniká aj množstvom rôznych disciplín, ktoré preveria široké spektrum barmanských schopností. Svojím výborným zázemím ju tento rok hostil bratislavský Masquerade Club.

Tímy si zmerali sily vo viacerých originálnych kolách – súťaž odštartoval náročný kvíz o histórii vodky Absolut a drinkoch, senzorická časť bola venovaná rozoznávaniu rôznych vôní a chutí koktailov, rýchlostná časť sa zamerala na prípravu množstva známych koktailov, ich presnosť a dôslednosť. Spoločné skladanie police švédskeho domu IKEA na čas vo fyzickej disciplíne zasa ukázalo, ako rýchlo vedia barmani myslieť, obratne pracovať a kooperovať. Napokon prišla na rad aj kreatívna časť súťaže, kde sa preukázali tvorivé i prezentačné schopnosti pri miešaní vlastnej originálnej receptúry na základe spiritu z portfólia Absolut. Porota pri príprave drinkov sledovala tímovú prezentáciu, vizuálnu príťažlivosť výsledku a, samozrejme, jeho vôňu a chuť. Súťaž bola mimoriadne napínavá, so vzácne vyrovnanými výsledkami až do konca. „Bol to skvelý súťažný deň aj noc. Verím, že si to všetci užili a budú ešte dlho spomínať,“ povedal Karol Domisch zo spoločnosti Pernod Ricard Slovakia, ktorá súťaž organizovala.

Absolútnym víťazom sa zaslúžene stala dvojica barmanov z domovského Masquerade Clubu  Kamil Antálek a Marek Janíček, ktorá sa predviedla extrémnou rýchlosťou i šikovnosťou vo fyzickej a rýchlostnej časti súťaže. Ich drink bol prekvapivo jednoduchý a svieži. Víťazstvo a účasť vo svetovom finále vo Švédsku v júni 2017 potvrdili tiež dobrou úrovňou angličtiny a energickou tímovou prezentáciou. Druhé miesto obsadili barmani zo Záhiru Ján Babiak a Filip Schultz, ktorí si tiež odniesli 1.prvé miesto v súťaži VOX POPULI (hlas ľudu), v ktorej kvalitu drinkov posudzovali hostia baru. Sto litrov Absolutky a účasť na školení Akademi Pro vo Švédsku tak poputuje do Nitry. 

„Sme radi, že sme si mohli zmerať sily a porovnať kvalitu s kolegami z iných podnikov. Úroveň bola veľmi dobrá a skóre naozaj tesné. Aj keď sme si verili, výsledok nás naozaj prekvapil. Potvrdil však iba to, že barman musí naozaj zvládať všetky časti svojho remesla dobre, nielen jednu, pretože svetové finále k nám nebude o nič milosrdnejšie. To, že ide naozaj o priateľskú súťaž, najviac ukázali chlapci zo Záhiru, ktorí sa podelili o výhru 100 litrov vodky s prvými tromi umiestnenými, aj s barbackom, ktorý im celý deň pripravoval zázemie. Patrí im vrelá vďaka,“ vyjadrili sa víťazi. Počas štyroch dní zažije 17 víťazných tímov z celého sveta na globálnom finále Absolut Invite Team Edition okrem ďalších náročných súťažných disciplín aj exkurziu do rodiska Absolut – mesta Ahus a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Pre vstup na túto stránku musíte mať minimálne 18 rokov

V našej spoločnosti dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholu - viac na www.pisrozumom.sk, a preto používateľmi našich stránok môžu byť len osoby staršie ako 18 rokov.

Prosíme uveďte Váš VEK, ďakujeme.