Keď je vodka umenie

Veselé, farebné, originálne. Také sú fľaše Absolut z jedinečnej limitovanej edície, ktoré vznikli v rámci projektu Absolut Slovak Art. Dvanásť umelcov dostalo po päť fliaš Absolutky, ktoré ozdobili podľa seba. „Umelcov sme si vybrali z domáceho „artového podhubia“. Boli to predovšetkým mladí maliari, ilustrátori, či streetartisti, pričom sme nerozlišovali, či ide o známe alebo menej známe mená alebo z akého kúta Slovenska pochádzajú,“ hovorí na margo výberu umelcov brand manažérka Zuzka Benková.

Pri tvorbe vizuálu fľaše dostali autori úplne voľnú roku, tí to s radosťou prijali a výsledok teší nielen nás, ale aj fanúšikov, ktorí môžu ešte stále o tieto umelecké diela pravidelne súťažiť na facebookovej stránke Absolut. Záujem o tieto jedinečné fľaše je obrovský, či už zo strany fanúšikov, ale aj médií, ktoré o projekte píšu úplne spontánne. Ktorý milovník vodky Absolut by nechcel mať takýto skvost vo svojej zbierke? My k nim jednoznačne patríme.

Každý z umelcov pripravil kolekciu piatich fliaš. Tri z nich sú určené pre fanúšikov, na ktorých sa v súťaži usmeje šťastie a dve si nechávame u nás v Pernod Ricard ako pamiatku na tento pekný projekt,“ prezrádza Zuzka a dodáva: „Tento mini projekt sme sa rozhodli pre našich fanúšikov rozbehnúť v rámci social medias a hlavne na Facebooku, kde sme im chceli priniesť niečo unikátne. Mnohí sa nás pýtajú, či sa fľaše budú dať aj zakúpiť v off trade supermaketoch J. Hoci nás ich záujem naozaj teší, obmedzený počet kusov im dáva ešte väčší punc originality, čo k umeniu tiež patrí. Absolut a umenie majú k sebe naozaj blízko a preto budeme s umelcami prostredníctvom rozličných projektov určite spolupracovať aj naďalej.“

Tí, ktorým sa vo facebookovej súťaži nepošťastilo vyhrať originálne slovenské Absolut fľaše, však budú mať ešte jednu šancu, ako ich získať – aby sme sa nimi nekochali len my v Pernod Ricard, z dvoch fliaš od každého umelca, ktoré u nás ostávajú, na konci projektu jednu vydražíme. Spolu dvanásť jedinečných fliaš tak poteší nielen nových majiteľov, ale aj slovenských umelcov, ktorých chceme prostredníctvom získaných peňazí podporiť.

 

 

 

Pre vstup na túto stránku musíte mať minimálne 18 rokov

V našej spoločnosti dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholu - viac na www.pisrozumom.sk, a preto používateľmi našich stránok môžu byť len osoby staršie ako 18 rokov.

Prosíme uveďte Váš VEK, ďakujeme.