Keď je vodka umenie

Veselé, farebné, originálne. Také sú fľaše Absolut z jedinečnej limitovanej edície, ktoré vznikli v rámci projektu Absolut Slovak Art. Dvanásť umelcov dostalo po päť fliaš Absolutky, ktoré ozdobili podľa seba. „Umelcov sme si vybrali z domáceho „artového podhubia“. Boli to predovšetkým mladí maliari, ilustrátori, či streetartisti, pričom sme nerozlišovali, či ide o známe alebo menej známe mená alebo z akého kúta Slovenska pochádzajú,“ hovorí na margo výberu umelcov brand manažérka Zuzka Benková.

Pri tvorbe vizuálu fľaše dostali autori úplne voľnú roku, tí to s radosťou prijali a výsledok teší nielen nás, ale aj fanúšikov, ktorí môžu ešte stále o tieto umelecké diela pravidelne súťažiť na facebookovej stránke Absolut. Záujem o tieto jedinečné fľaše je obrovský, či už zo strany fanúšikov, ale aj médií, ktoré o projekte píšu úplne spontánne. Ktorý milovník vodky Absolut by nechcel mať takýto skvost vo svojej zbierke? My k nim jednoznačne patríme.

Každý z umelcov pripravil kolekciu piatich fliaš. Tri z nich sú určené pre fanúšikov, na ktorých sa v súťaži usmeje šťastie a dve si nechávame u nás v Pernod Ricard ako pamiatku na tento pekný projekt,“ prezrádza Zuzka a dodáva: „Tento mini projekt sme sa rozhodli pre našich fanúšikov rozbehnúť v rámci social medias a hlavne na Facebooku, kde sme im chceli priniesť niečo unikátne. Mnohí sa nás pýtajú, či sa fľaše budú dať aj zakúpiť v off trade supermaketoch J. Hoci nás ich záujem naozaj teší, obmedzený počet kusov im dáva ešte väčší punc originality, čo k umeniu tiež patrí. Absolut a umenie majú k sebe naozaj blízko a preto budeme s umelcami prostredníctvom rozličných projektov určite spolupracovať aj naďalej.“

Tí, ktorým sa vo facebookovej súťaži nepošťastilo vyhrať originálne slovenské Absolut fľaše, však budú mať ešte jednu šancu, ako ich získať – aby sme sa nimi nekochali len my v Pernod Ricard, z dvoch fliaš od každého umelca, ktoré u nás ostávajú, na konci projektu jednu vydražíme. Spolu dvanásť jedinečných fliaš tak poteší nielen nových majiteľov, ale aj slovenských umelcov, ktorých chceme prostredníctvom získaných peňazí podporiť.