Na Bartenders‘ Ball do Írska pocestuje Jana Troppová

Jameson pre slovenských barmanov pripravil súťaž, akú ešte nezažili. Prvé národné kolo Jameson Bartenders‘ Ball 2015 totiž nebolo len o miešaní drinkov, ale predovšetkým o poriadnej párty.

Jameson, to sú kamaráti, párty, zábava, skvelé drinky, výborné pitie – skrátka všetko v jednej fľaši whiskey. „Rozhodli sme sa spojiť všetky tieto veci a pre slovenský Bartenders‘ Ball sme pripravili koncept, ktorý zatiaľ nemá obdobu ani vo svete. Spočíval v úlohe usporiadať s našou podporou tú najlepšiu slovenskú Jameson párty a namiešať na nej najlepší Jameson drink,“ vysvetľuje slovenský Jameson ambassador Martin Rusko.

Miestenku na globálne Bartenders‘ Ball finále v Írsku, o ktorú si zasúperila pätica barmanov z celého Slovenska, získala mladá barmanka spod Tatier Jana Troppová (29). Na svojej súťažnej párty v duchu 20. rokov minulého storočia spojila mix swingovej hudby, dobových kostýmov a Jameson whiskey do nezabudnuteľnej kombinácie, ktorou oslovila aj porotu. „Samozrejme, nezaobišlo sa to bez stresov a nervov, no samotné víťazstvo je pre mňa obrovskou radosťou,“ hovorí víťazka. „Som však rada, že si ľudia užívali atmosféru aj drinky. Bol to legendárny večer, skvelá Jameson Swing Párty!“

Názov víťazného drinku aj ingrediencie do neho sa odvíjajú od Vysokých Tatier, odkiaľ Jana pochádza. Jameson Stone v sebe spája chute, ktoré človeka nielen zahrejú, ale aj osviežia a spolu vytvárajú originálny drink, ktorý nás bude reprezentovať na Global Bartenders´Ball v Írsku.

Namiešajte si Jameson Stone:

5cl Jameson Irish Whiskey
4cl jablková šťava
1cl domáci zázvorový sirup
1/4 jablko
1/4 citrón
1/4 pomaranč

Ozdoba: sušené jablko