Nezabudnuteľná Absolut Invite

Vychutnávanie si lahodných drinkov počas plavby pomedzi ostrovy Štokholmu, noc strávená v starošvédskej pevnosti z 15. storočia, ľudia zabávajúci sa na jedinečnej Absolut párty a mnoho ďalších nezabudnuteľných zážitkov. Aj v takomto duchu sa nieslo svetové finále Absolut Invite, v ktorom si zmerala sily medzinárodná barmanská špička, medzi nimi aj zástupcovia slovenského tímu Tomáš Krajčík a Martin Ďurák z piešťanského Heaven Café & Bar.

Finále Absolut Invite 2016, ktoré sa konalo v dňoch 11. – 14. júna vo švédskom Ahus Štokholme, hostilo 13 najlepších barmanských dvojíc z celého sveta. Odmenou pre víťazný tím bola účasť na veľkolepej párty na Ibize. V skutočnosti však boli odmenení všetci – možnosťou zažiť neopakovateľné štyri dni plné zážitkov.

Viktor Miško sa Absolut Invite zúčastnil ako tímlíder slovenského a českého tímu a zážitok z celého Absolut Invite zhodnotil takto: „Celková atmosféra bola úžasná a nezabudnuteľná. Pre účastníkov súťaže bol totiž okrem súťažnej časti pripravený aj bohatý sprievodný program, počas ktorého sme navštívili Ahus, teda miesto, kde sa zrodila vodka Absolut,  absolvovali Midsummer oslavu najdlhšieho dňa v roku v starošvédskom sídle Kristianstad, plavbu rýchločlnmi, zdolali sme švédsku verziu pevnosti Boyard vo Vaxholms kastell, a samozrejme, neopakovateľné bolo najmä vyvrcholenie súťaže v podobe Absolut párty. A to všetko s puncom exkluzivity a atraktívnosti, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou všetkých Absolut eventov.“

Porota Absolut Invite bola zložená zo zástupcov značky Absolut a odborníkov svetovej cocktailovej kultúry na čele s Global Cocktail ambassador-om Benom Reedom. Tí hodnotili celkovú schopnosť tímov vytvoriť unikátny drink a jedinečnú atmosféru Absolut párty. Súťažiaci si preverili teoretické vedomosti o svetovej koktailovej kultúre i portfóliu značky Absolut a v degustačnom teste určovali jednotlivé príchute destilátov. Pri praktických súťažných úlohách si tímy vyskúšali, ako sa vedia vzájomne zosúladiť, pripraviť čo najpodobnejšie drinky a súťažili tiež v príprave miešaných drinkov na čas. Záverečnou disciplínou bola príprava a celková prezentácia vlastného Signature Cocktail Absolut drinku. Na základe bodového hodnotenia jednotlivých disciplín porota vybrala štyri najlepšie tímy, ktoré postúpili do úplného finále Absolut After Dark finals. Do TOP štvorky sa dostalo Švédsko, Poľsko, Estónsko a Nemecko. Tí súťažili na jednej veľkej párty. Každý finálový tím mal vlastnú miestnosť, kde podával svoje vlastné drinky, hral vlastnú hudbu a pripravil pre všetkých ostatných párty vo svojom jedinečnom štýle. Tímy, ktorým sa do finále nepodarilo prebojovať, sa stali súčasťou poroty a svojimi hlasmi rozhodovali o celkovom víťazovi. Tým sa zaslúžene stalo domáce Švédsko, ktoré reprezentovali Charlotte Halsius a Johan Evers.

Jedinečnosť tejto akcie pramenila aj z toho, že medzi jednotlivými tímami nevládla rivalita, ale naopak, vzájomne sa podporovali. Stretli sa tam ľudia, ktorí boli rovnako pozitívne naladení a ktorí sa prišli zabaviť a užiť si moment. „Cieľom Absolut Invite bolo urobiť noc nezabudnuteľnou, a to sa organizátorom, víťazom, ale i ostatným súťažiacim podarilo,“ dodáva Viktor.

Pre vstup na túto stránku musíte mať minimálne 18 rokov

V našej spoločnosti dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholu - viac na www.pisrozumom.sk, a preto používateľmi našich stránok môžu byť len osoby staršie ako 18 rokov.

Prosíme uveďte Váš VEK, ďakujeme.