Nová írska whiskey v portfóliu Pernod Ricard Slovakia

Jedna z najviac oceňovaných írskych whiskey Redbreast má na Slovensku nového oficiálneho distribútora , ktorým sa stala naša spoločnosť – Pernod Ricard Slovakia.

Redbreast je svetovo najpredávanejšia single pot still whiskey, teda whiskey, ktorá sa vyrába v jedinej pálenici zo zmesi sladového aj nesladového jačmeňa a následne sa trikrát destiluje v tradičných medených kotloch (pot still). Je jedinečným produktom pálenice Midleton Distillery v grófstve Cork a súčasne ide aj o jednu z najoceňovanejších írskych whiskey vo svete.

Príbeh značky, ktorej meno dal vtáčik s červenou hruďou – červienka, začal už v roku 1903. Práve vtedy Jameson uzavrel dohodu s importnou spoločnosťou Gilbeys Wines & Spirits Import na dodávku surového obilného destilátu z pálenice Bow St. Distillery. V tomto období bolo zvykom, že pálenice predávali whiskey vo veľkom správcom colných skladov, ktorí podnikali v oblasti importu fortifikovaného vína (sherry či portského), a tak mali k dispozícii veľké množstvo prázdnych sudov na vyzrievanie surovej whiskey v colnom sklade. V 80. rokoch došlo k výpadkom v produkcii, pretože značka Redbreast prechádzala z vlastníctva Gilbyes pod Irish Distillers. V roku 1991 bola dvanásťročná whiskey Redbreast opäť uvedená na trh – od tej doby sa vyrába nepretržite a je čoraz obľúbenejšia. Od mája 2016 jej distribúciu na slovenskom trhu zabezpečuje naša spoločnosť – Pernod Ricard Slovakia.

V pot still whiskey Redbreast sa spája množstvo chutí a vôní, za čo vďačí aj zreniu v sudoch Oloroso na sherry, ktoré jej dodávajú nezameniteľný charakter sušeného ovocia. Vyznačuje sa plnou komplexnou chuťou a výnimočným krémovým záverom. Medzi jej posledné úspechy patrí napríklad :

REDBREAST, 12-ROČNÁ

  • 2015: Jim Murray Whisky Bible – 96 bodov zo 100
  • 2014: The Irish Whiskey Masters – zlato

REDBREAST, 15-ROČNÁ

  • 2014: World Whiskies Awards – najlepšia pot still whiskey na svete

REDBREAST 12 CASK STRENGTH

  • 2014: San Francisco World Spirits Competition – zlato

REDBREAST, 21-ROČNÁ

  • 2015: International Wine & Spirits Competition – zlato
  • 2014: San Francisco World Spirits Competition – dvojité zlato