Originálna írska párty sa nezaobíde bez originálnej írskej whiskey

Írske tradície v spojení so skvelou zábavou, zelenou farbou všade navôkol, no tiež kvalitná prémiová whiskey – bez toho sa už každoročne nemôže zaobísť oslava najväčšieho sviatku patróna Írov. A tak ako každý rok, ani teraz nebude chýbať limitovaná edícia Jameson, ktorou si (nielen) Deň svätého Patrika môžu spríjemniť aj slovenskí fanúšikovia tejto írskej whiskey.

Zaujímavé fľaše Jameson, zasvätené dňu patróna Írov, začala spoločnosť John Jameson & Son vydávať v roku 2012. Ich originálny dizajn je už piaty rok dielom vybraného známeho umelca, ktorý sa na dizajne fľaše usiluje čo najlepšie odzrkadliť írsku históriu a korene tohto legendárneho nápoja. Tento rok sa návrhu fľaše chopil dublinský výtvarník Steve McCarthy. Limitovaná edícia Jameson má na etikete zobrazený príbeh dvoch znepriatelených klanov z 15. storočia, ktoré v tom čase v Írsku súperili a neskôr sa podaním ruky zmierili. Dve spojené dlane na etikete tiež symbolizujú Dublin ako ústretové a otvorené mesto. Na fľaši nechýba ani tradičný odkaz Sine Metu, teda ´Bez strachu´, čo je rodinným mottom zakladateľa Jameson a dodnes sa používa ako tradičné motto značky.

Limitovaná edícia sa predáva iba zopár dní v roku vo vybraných krajinách a rozhodne by nemala chýbať v zbierke žiadneho milovníka kvalitnej írskej whiskey. Urobiť si originálnu írsku párty a vychutnať si jedinečnú limitovanú Jameson edíciu môžu aj slovenskí fanúšikovia – či už v akomkoľvek klube alebo v pohodlí domova.